Dziewczyna szuka chłopaka - reklama Reserved

Dziewczyna szuka polskiego chłopaka – finał akcji viralowej marki Reserved

Była sobie dziewczyna, która zakochała się od pierwszego wrażenia w polskim chłopaku. Była na tyle zdeterminowana, aby go odnaleźć korzystając z Youtube i prosząc internautów o pomoc w odnalezieniu Wojtka. Historia rozpowszechniła się w całym polskim Internecie, angażując ogromną liczbę ludzi udostępniających ten filmik.

Historia wzruszyła serca tysięcy internautów, a dziewczyna, jako że wyglądała na autentyczną, otrzymała mnóstwo wiadomości w sprawie poszukiwania. Wszystko wskazywało na to, że historia miała duże szanse na happy end, gdyby nie jeden ważny szczegół: cała ta akcja została wymyślona w celu przeprowadzenia kampanii reklamowej marki odzieżowej Reserved.

Baśń o Kopciuszku, która okazała się reklamą marki Reserved

Dały się nabrać portale, internetowe tabloidy, nawet Teleexpress. Dali się nabrać wszyscy internauci, dałeś się nabrać nawet Ty. Reklama, która zaangażowała mężczyzn, którzy nie byli świadomi, że biorą udział w kampanii, okazała się hitem. Viral marketing przemyślany w kreatywny sposób pozwolił dotrzeć do szerokiego grona widzów Youtube oraz zaangażować widzów w promocję marki. Co prawda nieświadomie, ale skutecznie. A o to w reklamie właśnie chodzi.

Plusy akcji

Reserved chciał ogłosić, że ma ofertę odzieżową dla mężczyzn. Dla typowego zwykłego polskiego chłopaka. Tanimi środkami dokonał tego, zdobywając w parę dni duży rozgłos i uwagę w dużych mediach. Kampania, która zaangażowała serca. To się niewielu udaje.

Minusy akcji

Akcje tego typu mogą po kilku podobnych próbach spowodować znieczulenie społeczne. Jeśli po którymś razie pojawi się w Internecie prośba o pomoc w odnalezieniu kogoś, ludzie przestaną reagować myśląc, że to kolejna dobrze przemyślana reklama. Nigdy nie wiesz, czy akcja, w której chcesz komuś pomóc, nie jest fejkiem.

A widziałeś parodię?