Muzyka z reklamy Carlo Rossi

Muzyka z reklam. Top 5 najlepszych podkładów muzycznych w reklamie

Zazwyczaj gdy widzimy reklamy w telewizji, staramy się ich unikać i przełączamy telewizor na inny kanał. Jednak są niektóre takie reklamy, które przyciągają naszą uwagę do tego stopnia, że aż poszukujemy ich w internecie, aby obejrzeć je jeszcze raz. Co sprawia, że niektóre podobają nam się w sposób szczególny? Jednym z decydujących czynników wpływających na sympatię do reklamy jest muzyka w niej zawarta. Poznajcie moim zdaniem najciekawsze spoty, które bez muzyki nie cieszyłyby się takim zainteresowaniem.

Miejsce 1: #BePresent – Huawei P9

Nie widziałem w życiu jeszcze nigdy tak doskonale zbudowanej na pozytywnych emocjach reklamy. Reklamy będącej subtelnie skonstruowaną bombą emocjonalną, odwołującą się do najwyższych wartości: relacji międzyludzkich. Głównym przesłaniem reklamy NIE JEST skłonienie do zainteresowania się produktami marki Huawei. Wręcz odwrotnie. W ten jeden dzień w roku, kiedy czas powinniśmy spędzać z kimś, kogo najbardziej kochamy, odłóżmy wszystkie obowiązki i elektroniczne urządzenia na bok. „Be Present” – bądź obecny TU i TERAZ. Z ludźmi. Smartfony, internet – owszem, zbliżają ludzi, ale Huawei nawołuje do skupienia się na tej najważniejszej metodzie kontaktu: OBECNOŚCI. Odłóż swojego smartfona na bok.

Muzyka w tle pochodzi ze starego klasyku „Everybody’s Got To Learn Sometime”. Piękny, czysty wokal z narastającym stopniowo napięciem, równo z motywem video idealnie współgra przez każdą milisekundę spotu.

A tutaj pełna wersja muzyki (bez treści reklamowej):

Miejsce 2: Audi A5 Coupe – stworzone z marzeń

Wstrzymaj oddech, pomyśl życzenie i policz do trzech. Ta muzyka rzeczywiście przenosi nas do krainy marzeń. Krainy, w której nawet sztuczna inteligencja nie może się marzeniom oprzeć. Płyniemy swą fantazją przez głębię bajecznych dźwięków i doznań, których ludzki umysł nie jest w stanie wszystkich ogarnąć.

Zaskoczeniem jest źródło tej muzyki, ponieważ jest to bardzo stary, kultowy klasyk z filmu. Wykonawcą jest Gene Wilder, a utwór „Pure Imagination” z filmu „Willy Wonka i fabryka czekolady” pochodzi z 1971 roku.

Miejsce 3: Carlo Rossi

Kuszący odcień czerwieni, pobudzający do tańca i weekendowego szaleństwa, ale z klasą. Muzyka tutaj dobrze współgra z komunikacją marki dzięki skojarzeniom z przyjemną zabawą, atrakcyjnością i beztroską. Delikatna linia rytmiczna nie wybija się tu przed szereg, a stanowi jedynie delikatny podkład, który powoduje, że noga podczas oglądania tej reklamy jednak potrafi podskoczyć 🙂

Posłuchajmy źródła:

Miejsce 4: reklama Fiat Bravo

W tej reklamie wykorzystano utwór „Meravigliosa Creatura”, który zaśpiewała Gianna Nannini. Trochę romantycznie, nieco nostalgicznie, ale, co ciekawe, nawet czasami dynamiczne mimo starego soulowego charakteru. W tym przypadku muzyka przyćmiła produkt, która bardziej może kojarzyć się z bardzo luksusowymi dobrami, np. wysokiej klasy męskimi zegarkami, niż średnimi samochodami osobowymi.

Oryginał:

Miejsce 5: reklama Kinder Bueno

Muzyka jak najbardziej pozytywna, z umiarkowaną dozą humoru, zachęcająca do zabawy przy Kinder Bueno. W tle muzycznym daje się podświadomie słyszeć szczery uśmiech do mikrofonu. Motyw jest już stary, ale nadal nie może się znudzić. Szkoda, że ten spot nie jest już emitowany.